No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Dorëzohet Spanja, pranon të luajë në territorin e vet me Kosovën

Dorëzohet Spanja, pranon të luajë në territorin e vet me Kosovën

Tashmë është zyrtare, Federata Spanjolle e futbollit ka pranuar që ndeshjen me Kosovën në kualifikimet për Kampionatin Botëror 2022 ta zhvillojë në Sevilla.

Përkundër që Spanja nuk e ka njohur ende Kosovën si shtet, ndeshja për kualifikimet për Botërorin e Katarit do të luhet në territorin e saj.

Ndeshja ndërmjet Spanjës dhe Kosovës do të luhet më 31 mars në stadiumin “La Cartuja”, derisa para kësaj sfide Dardanët do të luajnë miqësore me Lituaninë më 24 mars dhe ndeshjen kualifikuese kundër Suedisë, më 28 mars.

Të dyja këto duele Kosova i zhvillon si vendase.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments