No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Devolli: Përforcimet i zgjodha vetë, synojmë Kupën e Kosovës

Devolli: Përforcimet i zgjodha vetë, synojmë Kupën e Kosovës

Drenica i ka plotësuar të gjitha dëshirat trajnerit Bledar Devolli.

Këtë gjë e konfirmoi ky i fundit në një intervistë me Fax News Albania.

Ai aty foli rreth Drenicës, Kategorisë Superiore dhe ngjarjeve që kanë ndodhur tek Tirana.

Ai tregoi se në merkato i ka pasur duart e lira dhe ka zgjedhur futbollistët që ka dashur vetë.

“Futbollistat i kam marrë vetë, janë lojtar që i njoh dhe për këtë dua ta falenderoj edhe presidentin që na ka përkrahur dhe besuar. Shpresoj që ta arsyetojmë me punë si në ligë dhe në kupë, unë kam besimin që do t’i shkojmë kupës deri në fund. Lojtarët që kam marrë i afrohen filozofisë që kam unë për futbollin dhe besoj që nuk do të më zhgënjejnë”- tha trajneri i Drenicës.

Drenica ndeshjen e parë të pranverës e luan në kupë, aty përballë do e ketë Ulpianën.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments