No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Spektakël në Bergamo: Shënojnë Gjimshti dhe Muriqi, kualifikohet Atalanta

Spektakël në Bergamo: Shënojnë Gjimshti dhe Muriqi, kualifikohet Atalanta

Atalanta dhe Lazio zhvilluan një ndeshje shumë të bukur mes tyre, por në fund festuan zikaltrit pas fitores 3-2, rezultat që kualifikon djemtë e Gian Piero Gasperinit në gjysmëfinalet e Kupës së Italisë.

https://streamable.com/o/2ad9mu#?secret=yc9L7DEmpS

Barat Gjimshiti zhbllokoi takimin në minutën e shtatë. Ky ishte goli i parë sezonal për mbrojtësin e Atalantës. Lazio reagoi dhe gjeti barazimin me anë të Vedat Muriqit.

https://streamable.com/o/zl5cle#?secret=drRfdZepCn

Kërcim i bukur me kokë dhe topi në rrjetë, teksa edhe ky ishte goli i parë sezonal për bomberin dardan. Në minutën e 34-t erdhi edhe goli i avantazhit për Lazion.

https://streamable.com/o/2hmlhs#?secret=82vIOHfdzG

Francesco Acerbi ndërmori një inkursion të bukur dhe mposhti Gollinin. Vendasit reaguan menjëherë dhe rikthyen baraspeshën tre minuta më vonë.

https://streamable.com/o/0pinj4#?secret=aNtW5XpjsV

Luis Muriel lëvizi bukur në krahun e djathtë dhe dhuroi një asist perfekt për Ruslan Malinovsky. Ukrainasi goditi saktë dhe barazim 2-2 në Bergamo.https://streamja.com/embed/9jM03

Pjesa e dytë nisi keq për skuadrën vendase. Jose Palomino u largua me të kuqe pas një faulli të kryer si lojtar i fundit, por Atalanta nuk u dorëzua, madje mori zjarr. Aleksey Miranchuk gjeti rrugën e rrjetës katër minuta më vonë.https://streamja.com/embed/zN7jM

Vendasit nuk e ndjenë shumë inferioritetin numerik dhe në minutën e 66-të patën shansin të mbyllin takimin, por Duvan Zapata dështoi nga pika e bardhë (Pepe Reina priti goditjen e kolumbianit).https://streamja.com/embed/waR9b

Lazio tentoi deri në fund të barazonte sfidën, por nuk ia doli dot. Gjimshiti me shokë thyen sulmet e miqve dhe festuan kalimin në gjysmëfinale.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nuk ka fitues në derbi, super Benzema mban Realin në garë për titull

Nuk ka fitues në derbin e Madridit. Atletico-Real përfundoi në barazim 1-1. Luis Suarez kaloi vendasit në avantazh pas çerek ore lojë, teksa Karim...

“The Reds” marrin humbjen e gjashtë radhazi në shtëpi

Liverpooli i Jurgen Klopp ka prekur fundin ditën e sotme, teksa ka regjistruar humbjen e gjashtë radhazi në “Anfield”, përballë Fulham me shifrat 0-1....

Duro: Ishte penallti, rregullat e thonë qartë!

Drita e ka fituar derbin e xhiros së 23-të të Superligës, duke e mposhtur Feronikelin si mysafir 1:0. Golin...

Nuhiu: U përqendruam në kundërsulme dhe në fund u shpërblyem

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, është shprehur i lumtur me fitoren e arritur ndaj Feronikelit. Trajneri nga Maqedonia e...

Recent Comments