No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Odegaard prezantohet në fanellën e Arsenalit

Odegaard prezantohet në fanellën e Arsenalit

Martin Odegaard është lojtari më i ri i Arsenalit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi anglez, përmes një postimi në “Twitter”. “Është zyrtare”, shkruhet krahas videos duke konfirmuar tashmë këtë transferim që kishte ditë që flitej.

Mesfushori i Real Madrid do të kalojë fillimisht i huazuar në Londër, pasi për momentin asgjë nuk është bërë e ditur. 22-vjeçari që do të mbajë fanellë me numër 11 mund të luajë si mesfushor qendre për Artetën, por edhe nga e djathta.

Norvegjezi nuk po gjente shumë hapësira në formacionin e Zidane dhe në këtë sezon numëron vetëm 7 ndeshje, shumicën prej tyre si zëvendësues. Krejt e kundërta ndodhi sezonin e kaluar kur ai ishte pjesë e Real Sociedad, ku shkëlqeu me paraqitjet e tij.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

“The Reds” marrin humbjen e gjashtë radhazi në shtëpi

Liverpooli i Jurgen Klopp ka prekur fundin ditën e sotme, teksa ka regjistruar humbjen e gjashtë radhazi në “Anfield”, përballë Fulham me shifrat 0-1....

Duro: Ishte penallti, rregullat e thonë qartë!

Drita e ka fituar derbin e xhiros së 23-të të Superligës, duke e mposhtur Feronikelin si mysafir 1:0. Golin...

Nuhiu: U përqendruam në kundërsulme dhe në fund u shpërblyem

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, është shprehur i lumtur me fitoren e arritur ndaj Feronikelit. Trajneri nga Maqedonia e...

Dramë në Drenas, Alidema e rikthen Dritën në pozitën e parë

Festim Alidema ka shënuar një supergol në minutën e 5-të të kohës shtesë, duke ia sjellë Dritës një...

Recent Comments