No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Tuchel drejt Chelsea, Redknapp s’duron: Kush ju tha që është trajner i...

Tuchel drejt Chelsea, Redknapp s’duron: Kush ju tha që është trajner i madh?!

Chelsea vazhdon të jetë pa trajner, që kur drejtuesit e klubit vendosë të shkarkonin nga detyra Frank Lampard. Ish-mesfushori nuk po arrinte rezultatet e kërkuara dhe si pasojë nuk është më në krye të bluve të Londrës.

Ka ende shumë pikëpyetje se kush do të jetë pasuesi i tij në stol, edhe pse mediat angleze janë të sigurta se ai do të jetë Thomas Tuchel. Ish-trajneri i Tottenham dhe njëkohësisht daja i Frank Lampard, Harry Redknapp, kritikon zgjedhjen e gjermanit. nëse do të jetë vërtetë ai që do ta marrë drejtimin.

“Kush e thotë që ai është një trajner i madh? Të fitosh tituj te PSG-ja nuk të bën ty një trajner të madh. Nuk tregon asgjë me këtë”, deklaron anglezi në një pronocim për “Football Daily”. Kujtojmë që Tuchel më parë ka drejtuar ekipe si Borussia Dortmund dhe PSG-në, ku me këta të fundit fitoi gjithçka përveçse Champions Leaguen.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments