No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′ nga Christian Eriksen që i jep një shuplakë të fortë Conte dhe i siguron kualifikimin Interit.

Ndeshja nisi shumë mirë për Milanin që arriti të mbyllte pjesën e parë me rezultatin 0-1. Ibra shënoi një supergol duke shkundur rrjetën në minutën e 31′. Ai mori një top para zonës së rreptësisë dhe mposhti zikaltrit me gjuajtjen e saktë. Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Ekipet shkuan në dhomat e zhveshjes pas një përplasje të fortë ndërmjet Lukakut dhe Ibrahimovicit. Rikthimi në fushë solli kartonin e dytë të kuq për suedezin. Sulmuesi la ekipin e tij në baltë në minutën e 59′. Si të mos mjaftonte gabimi i Ibrës, Barella fitoi një penallti të dyshimtë. Lukaku nuk gaboi për 1-1.

U mendua se gjithçka do të shkonte në shtesë, por ishte goli i Eriksen që çoi në qiellin e shtatë Interin. Danezi u aktivizua në minutën e 88′ dhe dërgoi topin në rrjetë në të 90’+7′ për 2-1. Ai shënoi nga një goditje dënimi në mënyrë perfekte. Festë e çmendur në kampin e Interit, Milani largohet me dhimbje nga kupa e Italisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments