No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke deklaruar se stutusi i tij si ikonë mbetet i pandryshuar, pavarësisht nga kjo dispozitë: “Ky ishte një vendim shumë i vështirë për t’u marrë nga klubi, jo më pak për mua, sepse kam një marrëdhënie shumë të mirë personale me Frank; ruaj respektin më të madh për të. Ai është një njeri me integritet të madh, me etikën më të lartë të punës. Sidoqoftë, në rrethanat aktuale, ne besojmë se është më mirë të ndryshojmë trajnerin.

Në emër të të gjithëve në këtë klub, bordit, unë do të doja ta falënderoja Frank për punën si trajner kryesor dhe t’i uroja atij çdo sukses në të ardhmen. Është një ikonë e rëndësishme e këtij klubi dhe statusi i tij mbetet i pandryshuar. Ai gjithmonë do të mirëpritet ngrohtësisht në “Stamford Bridge”.

Kujtojmë se Lampard u emërua në krye të Chelsea në vitin 2019. Ai po paguan rezultatet e këqija të javëve të fundit: 5 humbje në 8 ndeshjet e fundit të Premier League, ku shënoi marrjen e mesatares së pikëve më të këqija për një trajner në epokën “Abramovich” (1.67 pikë për ndeshje). Pritja tani është e gjitha për zgjedhjen e zëvendësuesit: Thomas Tuchel është në “pole”, i gatshëm të zbresë në Angli, pas përfundimit të përvojës së tij në Francë, me PSG.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Trepça në top formë, e mposht edhe Bashkimin

Trepça ka shënuar fitore ndaj Bashkimit me shifrat 88:72 (26:13, 17:29, 23:14, 22:16), në kuadër të javës së 22-të në FIVE STAR Superligën e...

Nuk ka fitues në derbi, super Benzema mban Realin në garë për titull

Nuk ka fitues në derbin e Madridit. Atletico-Real përfundoi në barazim 1-1. Luis Suarez kaloi vendasit në avantazh pas çerek ore lojë, teksa Karim...

“The Reds” marrin humbjen e gjashtë radhazi në shtëpi

Liverpooli i Jurgen Klopp ka prekur fundin ditën e sotme, teksa ka regjistruar humbjen e gjashtë radhazi në “Anfield”, përballë Fulham me shifrat 0-1....

Duro: Ishte penallti, rregullat e thonë qartë!

Drita e ka fituar derbin e xhiros së 23-të të Superligës, duke e mposhtur Feronikelin si mysafir 1:0. Golin...

Recent Comments