No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga Kupa e Mbretit. “Los Blancos” iu falën një Karim Benzema në një formë të mirë.

Ndeshja u hap nga goli i Casemiros. Mesfushori brazilian kërceu me kokë dhe dërgoi topin në rrjetë për 1-0. Ai mori një pasim të mirë nga Kroos dhe nuk gaboi.

Goli i dytë u shënua nga Benzema. Hazard tregoi vlerat e tij me një pasim me finte dhe francezi e dërgoi në rrjetë për 2-0. Ishte radha e Hazard për të çuar topin në rrjetë pas pasimit fantastik të Kroos. Pjesa e parë u mbyll 3-0 për kampionët.

Vendasit gjetën forca dhe shënuan me Joselu në të 59′ minutë, ndërsa Benzema i vuri vulën ndeshjes me golin e dytë personal dhe të katërtin për Realin. Ai shënoi mjaft mirë me një veprim fantastik dhe mbylli ndeshjen në 1-4. Reali ndodhet në vendin e dytë me 40 pikë, 4 më pak se Atletico dhe me dy ndeshje më shumë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Recent Comments