No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Manchester United i jep shkelmin përfundmitar, Liverpooli eliminohet nga Kupa

Manchester United i jep shkelmin përfundmitar, Liverpooli eliminohet nga Kupa

Liverpooli po kalon një moment të errët dhe për t’i dhënë shuplakën përfundimtare mendoi Manchester United. “Djajtë e kuq” fituan me rezultatin 3-2 dhe eliminuan “Redsat” nga Fa Cup. Një eliminim i dhimbshëm, pasi djemtë e Klopp humbin ndaj rivalëve të betuar dhe humbasin mundësinë e fitimit të një trofeu prestigjoz.

Ndeshja nisi mirë për miqtë që shënuan në minutën e 18′ nga Mo Salah për 0-1. U mendua se kampionët do të dominonin dhe bënin autokritikë, por nuk ndodhi kështu. Greenwood barazoi në pjesën e parë pas pasimit të Rashford dhe 45 minutat e para u mbyllën 1-1.

Pjesa e dytë nisi me ritëm tjetër. Rashford i dha avantazhin United pas pasimit të Greenwood, por Salah barazoi gjithçka pas asistit të Firminos për 2-2. U mendua se ndeshja do të shkonte në shtesë, por ishte Bruno Fernandes që mbylli llogaritë. Portugezi ktheu në gol një goditje dënimi duke e ekzekutuar në mënyrë perfekte për 3-2. Përfundimisht, “Djajtë e kuq” eliminojnë “Redsat” nga Fa Cup.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments