No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Drita e Prishtina falënderojnë kreun e FFK-së për organizimin e mirë të...

Drita e Prishtina falënderojnë kreun e FFK-së për organizimin e mirë të Superkupës

Ndeshja e djeshme e Superkupës, e cila u zhvillua në Antalia prodhoi lojë dinamike dhe të pëlqyeshme për të gjithë, ku trofeut iu gëzua Prishtina pasi fitoi 3:1. Organizimi i mirë, ritmi i lojës, aksionet e rrjedhshme, rastet e shumta, golat dhe referimi cilësor kanë bërë që fituesi i ndeshjes të mbetet në plan të dytë. Nga të gjithë kjo ndeshje u vlerësua si ogur i mirë për stinorin pranveror, i cili me të drejt presim të na sjellë lojëra cilësore dhe dramë deri në fund të kampionatit. E për organizimin e mirë të kësaj ndeshje, e cila për herë të parë u organizua jashtë vendit, FFK ka marrë lëvdata nga krerët e të dyja klubeve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Recent Comments