No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ramadani: Fituam me meritë, Superkupa për “Plisat”

Ramadani: Fituam me meritë, Superkupa për “Plisat”

Prishtina ka triumfuar në finalen e Superkupës ndaj Dritës të zhvilluar në Antali të Turqisë (3-1).

Trajneri i kësaj skuadre, Zekirija Ramadani, theksoi pas ndeshjes se ishte një fitore e merituar, derisa pati edhe një dedikim për trofun e fituar.

“Vendosën 90 minuta, pasi që futbolli nuk zhvillohet vetëm në një pjesë. Ne krijuam edhe raste të tjera që kemi mundur t’i realizonim, mirëpo duhet kuptuar edhe futbollistët, pasi që jemi në fillimin e fazës përgatitore. Kjo fitore i’u dedikohet grupit të tifozëve “Plisat””, potencoi Ramadani.

Gjatë qëndrimit disa ditor në Turqi, skuadra e Prishtinës do t’i zhvillojë edhe disa duele kontrollues ndaj kundërshtarëve nga Rusia dhe Ukraina.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments