No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për të ardhur keq si e pësuam golin e parë. Goli i dytë, më pas, ka mbyllur ndeshjen”, ka thënë Pioli për Sky Sport.

“Atalanta ka luajtur më mirë se ne, por ne mbetemi të fortë. E dimë që kampionati është shumë i luftuar”.

“Pse kam preferuar Meite-n? Besoja se duhej një mesfushor më fizik, pozicionet e tyre janë të veçanta. Pjesa e parë ka qenë e ekuilibruar, zgjedhjet janë bërë në këtë drejtim”.

“Lodhja? Nuk i kam të dhënat e ndeshjes së sotme, por deri në ndeshjen kundër Cagliari-t ishim mes skuadrave që kanë vrapuar më shumë me intensitet të lartë”.

“Rotacion? Do të mendohem, të shohim. Do të mendohem sot në darkë sepse gjumi nuk ka për të më zënë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Recent Comments