No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Messi s’është mes më të mirëve, tifozët e lënë jashtë skaudrës së...

Messi s’është mes më të mirëve, tifozët e lënë jashtë skaudrës së vitit të FIFA-s

“Kampionët e votuar nga njerëzit. Mbi 10 milionë vota nga 185 vende. Ja skuadra e vitit”.

Me këtë lajmërim, të publikuar në faqen e saj në Twitter, EA Sports FIFA ka zbuluar skuadrën e vitit të votuar nga fansat. Lojtarët më të mirë të viti të kaluar kanë krijuar një ekip fenomenësh.

Megjithatë, në formacion bie mungesa e atij që konsiderohet nga të gjithë si më i miri në botë: Lionel Messi.

Nw formacionin e jashtwzakonshwm tw zgjedhur nga tifozwt  bwjnw pjesw kampionw si Manuel Neuer (Bayern Munich), Alphonso Davis (Bayern Munich), Sergio Ramos (Real Madrid), Virgil van Dijk (Liverpool), Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Bruno Fernandes (Manchester United), Kevin De Brøyu (Manchester City), Jozua Kimmich (Bayern Munich), Cristiano Ronaldo (Juventus), Robert Lewandowski (Bayern Munich) dhe Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain).

Por, siç u tha, mungon Lionel Messi. Pleshti nuk është votuar mes 11 lojtarëve më të mirë, por mund të ngushëllohet shumë shpejt. FIFA, në fakt, duhet të hapë një votim të veçuar për të zgjedhur një lojtar të 12-të.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

“The Reds” marrin humbjen e gjashtë radhazi në shtëpi

Liverpooli i Jurgen Klopp ka prekur fundin ditën e sotme, teksa ka regjistruar humbjen e gjashtë radhazi në “Anfield”, përballë Fulham me shifrat 0-1....

Duro: Ishte penallti, rregullat e thonë qartë!

Drita e ka fituar derbin e xhiros së 23-të të Superligës, duke e mposhtur Feronikelin si mysafir 1:0. Golin...

Nuhiu: U përqendruam në kundërsulme dhe në fund u shpërblyem

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, është shprehur i lumtur me fitoren e arritur ndaj Feronikelit. Trajneri nga Maqedonia e...

Dramë në Drenas, Alidema e rikthen Dritën në pozitën e parë

Festim Alidema ka shënuar një supergol në minutën e 5-të të kohës shtesë, duke ia sjellë Dritës një...

Recent Comments