No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Interi nuk e shfrytëzon gabimin e Milanit

Interi nuk e shfrytëzon gabimin e Milanit

Interi nuk ka shkuar më shumë se një barazim 0-0 në transfertë ndaj Udineses. Ekipi zikaltër nuk e shfrytëzoi si duhet humbjen e Milanit ndaj Atalantas dhe ndalet në një moment që nuk duhej.

Djemtë e trajnerit Antonio Conte dominuan sfidën e tyre, por nuk arritën që të dërgonin topin në rrjetë. Zhgënjim për tifozët dhe vetë lojtarët që nuk ia dolën të barazojnë në renditje skuadrën e Milanit.

Lautaro vazhdon me formën e tij të dobët dhe nuk po krijon shumë. Ai mbetet një shqetësim për trajnerin Conte, pasi ka “harruar” të shënojë. Ndeshja ishte e dobët dhe nën një nivel mesatar. Udine nga krahu tjetër u mbrojt shumë mirë.

Antonio Conte u pa shumë i revoltuar, madje doli me karton të kuq. Ai nuk arriti të administronte si duhet emocionet e tij në fundin e lojës. Gjyqtari e ndëshkoi pas protestave dhe e nxori jashtë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments