No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Atalanta kthen me këmbë në tokë Milan-in, fiton bindshëm në San Siro

Atalanta kthen me këmbë në tokë Milan-in, fiton bindshëm në San Siro

Atalanta ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në San Siro kundër Milan-it.

Kryesuesit e Serisë A janë mposhtur 3-0 në shtëpi, por kanë arritur të mbajnë vendin e parë në renditje dhe shpallem kampionë të dimrit falë barazimit të Inter-it në fushën e Udinese-s.

Ndeshja është zhbllokuar në minutën e 26-të nga një gol i bukur i Romero-s, i cili ka kapur në befasi Kalulu-n me një lëvizje të bukur dhe ka ndëshkuar Donnarumma-n me një goditje të saktë me kokë.

Në minutën e 53-të ka ardhur goli i dytë i miqve pas një penalltie të shkaktuar nga Kessie për një ndërhyrje të palogjikshme ndaj Ilicic, me këtë të fundit që është treguar i saktë nga pika e bardhë.

Goli i tretë i zikaltërve është realizuar nga Zapata pas një kundërsulmi të shpejtë.

Gjimshiti me shokë janë ngjitur në vendin e katër të renditjes pas tri pikëve të sotme, duke shkuar shtatë pikë larg kuqezinjve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments