No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ja si duket trofeu i Superkupës

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra kampione, Drita dhe fituesja e kupës, Prishtina. Të dyja këto skuadra tash e disa ditë ndodhen në Antalia në kuadër të përgatitjeve për stinorin pranveror, teksa në Turqi ndodhen edhe drejtuesit e FFK-së, të cilët do të ndajnë trofeun për skuadrën fituese. “Futbolli.info” ju sjell ekskluzivisht foton e trofeut të Superkupës, i cili nesër do të përfundojë në duart e futbollistëve të Dritës  ose të Prishtinës. Ky trofe sipas informatave që ka portali ynë është punuar me kujdes në Turqi.

Ndeshjen e Superkupës do të mund ta ndiqni nesër drejtpërdrejt në orën 12:00 në Klan Kosova dhe ArtSport 1.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Llapi zbret Ballkanin nga froni

Llapi ia ka pamundësuar vazhdimin e kryesimit të kampionatit nga Ballkani. Fitorja e të dielës e ka vendosur Dritën në vendin e parë.  Llapi e ka...

Recent Comments