No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Apeli hedh poshtë ankimimin e Barçës, Messi mungon edhe ndaj Elches

Apeli hedh poshtë ankimimin e Barçës, Messi mungon edhe ndaj Elches

Komisioni i Apelit në Federatën Spanjolle të Futbollit, ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga Barcelona, ku kërkohej uljen e dënimit të Lionel Messit, i cili u pezullua 2 ndeshje nga Komisioni i Disiplinës për agresion ndaj lojtarit të Atheltic Bilbaos, Villalibre.

Klubi “azulgrana” dëshironte që nga dy ndeshje pezullim dënimi të ulej në një, me shpresën që 33-vjeçari të jepte kontribut ndaj Elches të dielën, po tashmë kjo është e pamundur.

Kujtojmë që gjyqtari Gil Manzano shkroi për rastin e Messit se: “Goditi kundërshtarin me krah, duke përdorur forcë të tepruar…”.

Barcelona dështoi ta fitonte Kupën e Mbretit ndaj Bilbaos, edhe pse një minutë para fundit të kohës së rregullt kryesonte 2-1. Baskët barazuan pikërisht me Villalibren dhe realizuan një tjetër gol në shtesë me Inaki Williams, duke ngritur lart Superkupën e Spanjës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Recent Comments