No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Malisheva i vë zjarrin merkatos në futbollin kosovar

Malisheva i vë zjarrin merkatos në futbollin kosovar

Skuadra pretendente për inkuadrim në Superligë sapo ka zyrtarizuar shtatë super përforcime, shkruan Olle.

Lajmi për Viktor Kukën që u raportua para disa ditësh doli të jetë i vërtetë, por pos tij Malisheva u përforcua edhe me gjashtë futbollistë të tjerë, dy prej të cilëve vijnë edhe nga Ballkani.

Të gjithë futbollistët e prezantuar nga Malisheva:

Viktor Kuka, Arbios Thaqi, Ardian Hoti, Bleon Sekiraqa, Ardian Hoti, Endrit Asllanaj, Flamur Gashi.

Njoftimi i plotë i skuadrës (pandërhyrje):Fc Malisheva arrin marrëveshje me 7 futbollist, 2 prej tyre vijne nga Fc Ballkani ne forme huazimi të cilin e falenderojme për këtë bashkpunim.Drejtuesit e klubit dhe lojtarët kanë gjetur akordim për bashkëpunim për 6 muaj me mundesi vazhdimi !Arbios Thaçi ( mesfushor ) ka mbrojtur ngjyrat e Drenices.Viktor Kuka ( mbrojtës ) lojtar kampion me Prishtinen, Driten, dhe ka luajtur për Ferizajin dhe se fundmi Ferronikelin.Armend Abazi ( sulmues ) ka mbrojtur ngjyrat e Drenicës dhe Ferizajit.Ardian Hoti ( mbrojtës ) ish antar i Kf Llapit, dhe se fundmi i Lirisë nga Prizreni.Bleon Sekiraqa ( sulmues ) llapjani i talentuar i cili ka luajtur për Prishtinen dhe Ballkanin vie ne formë huazimi.Endrit Asllanaj ( mesfushor ) 19 vjeqari i talentuar nga Suhareka vie ne forme huazimi.Flamur Gashi ( portjer ) golmani I Ballkanit ne këtë gjysem sezon do ta vesh fanelen e Fc Malishevës.Klubi ju dëshiron suksese të mëtutjeshme gjatë pjesës së dytë kampionale futbollistëve të lartëcekur dhe gjithë skuadrës së drejtuar nga Arsim Thaçi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

“The Reds” marrin humbjen e gjashtë radhazi në shtëpi

Liverpooli i Jurgen Klopp ka prekur fundin ditën e sotme, teksa ka regjistruar humbjen e gjashtë radhazi në “Anfield”, përballë Fulham me shifrat 0-1....

Duro: Ishte penallti, rregullat e thonë qartë!

Drita e ka fituar derbin e xhiros së 23-të të Superligës, duke e mposhtur Feronikelin si mysafir 1:0. Golin...

Nuhiu: U përqendruam në kundërsulme dhe në fund u shpërblyem

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, është shprehur i lumtur me fitoren e arritur ndaj Feronikelit. Trajneri nga Maqedonia e...

Dramë në Drenas, Alidema e rikthen Dritën në pozitën e parë

Festim Alidema ka shënuar një supergol në minutën e 5-të të kohës shtesë, duke ia sjellë Dritës një...

Recent Comments