No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Federata turke shkruan për vizitën e delegacionit të FFK-së

Federata turke shkruan për vizitën e delegacionit të FFK-së

Sot, i pari i FFK-së, Agim Ademi ka vizituar presidentin e Federatës së futbollit të Turqisë, Nihat Ozdemir.

Gjatë kësaj vizite, dy palët u pajtuan për bashkëpunim për disa gjëra, si ngritja e futbollit të femrave, që ekipet tona të bëjnë kampe në Turqi kur të përfundojnë garat, shkruan gazeta-topi.

Pos, kësaj, presidenti Ozdemir i premtoi Ademit se është mik i madh i Kosovës dhe që është një nga sponsorët e FFK-së.

E për këtë takim, ka shkruar edhe Federata e Futbollit të Turqisë, derisa në fund u prezantua një dhurata midis dy Presidentëve dhe delgacioneve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments