No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Liverpool-Manchester United me rekord të ri shikueshmërie

Liverpool-Manchester United me rekord të ri shikueshmërie

Dueli mes Liverpool dhe Manchester United ditën e diel ishte dueli i rekordeve. Përballja mes dy klubeve të mëdha angleze është kthyer në ndeshjen më të shikuar në historinë e Premier League.

Sipas raportimit të “Sky Sports”, ishin plot 4.8 milionë persona të cilët ndoqën ndeshjen mes dy vendeve të para. Në fakt mes Liverpool dhe United nuk kishte dhe aq shumë emocione dhe rezultati qëndroi i bardhë përgjatë 90 minutave.

Kjo ndeshje la pas duele të tjera të mëdha si derbi i Manchesterit në vitin 2012, i cili është ndjekur nga 4.04 milionë persona apo sfidën mes Arsenal e Manchester United në vitin 2003 e ndjekur nga 3.43 milionë persona. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments