No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin e parë të takimit, u akuzua në fundin e ndeshjes për një puthjes të stemës së Juventusit.

Telekamerat e kapën atë duke u përqafuar dhe puthur me Chiellinin, por në përqafim e sipër ai e puth atë në vendin ku është stema, duke ngjallur shumë polemika. Gjithsesi, Vidal nuk mund të qëndronte pasiv dhe sqaroi situatën përmes një postimi në “Instagram”.https://www.instagram.com/p/CKKe-fYlgU2/embed/captioned/?cr=1&v=13&wp=913&rd=https%3A%2F%2Fabcnews.al&rp=%2Fputhi-stemen-e-juventusit-vidal-ka-nje-shpjegim-per-tifozet-e-interit%2F#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A1099.3000000016764%2C%22ls%22%3A967.1999999554828%2C%22le%22%3A1088.7999999686144%7D

“Synimi im nuk ishte kurrë të puthja emblemën e një ekipi tjetër. Puthja ishte një shfaqje e dashurisë për një vëlla me të cilin kam luajtur futboll, kam jetuar vite të mrekullueshme dhe e duam njëri tjetrin.

Unë e respketoj ekipin tim, tifozët tanë dhe personat që kanë besuar tek unë për të mbrojtur ngjyrat e këtij klubi si dhe për të vazhduar historinë e Interit. Do të lë shpirtin për këtë fanellë. Forza Inter”, shkruan Vidal në reagimin e tij. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nuk ka fitues në derbi, super Benzema mban Realin në garë për titull

Nuk ka fitues në derbin e Madridit. Atletico-Real përfundoi në barazim 1-1. Luis Suarez kaloi vendasit në avantazh pas çerek ore lojë, teksa Karim...

“The Reds” marrin humbjen e gjashtë radhazi në shtëpi

Liverpooli i Jurgen Klopp ka prekur fundin ditën e sotme, teksa ka regjistruar humbjen e gjashtë radhazi në “Anfield”, përballë Fulham me shifrat 0-1....

Duro: Ishte penallti, rregullat e thonë qartë!

Drita e ka fituar derbin e xhiros së 23-të të Superligës, duke e mposhtur Feronikelin si mysafir 1:0. Golin...

Nuhiu: U përqendruam në kundërsulme dhe në fund u shpërblyem

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, është shprehur i lumtur me fitoren e arritur ndaj Feronikelit. Trajneri nga Maqedonia e...

Recent Comments