No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Kartoni i kuq i parë me Barcelonën, shuplaka pritet t’i kushtojë Leo...

Kartoni i kuq i parë me Barcelonën, shuplaka pritet t’i kushtojë Leo Messit

Ekipi i Roland Koeman humbi 3-2 me Athletic Bilbao, në një takim ku koha e rregullt përfundoi në barazim 2-2.

Inaki Williams realizoi golin e fitores në kohën e shtesë (eurogol) dhe baskët festuan në fund fitimin e trofeut. Minuta e 121-të solli edhe ndëshkimin e Leo Messit me karton të kuq.

https://hlfc.ahdafsoccer.com/embed/7QgO82sWoj4hG

Kapiteni i Barcelonës humbi nervat, goditi me shuplakë Villalibre dhe arbitri kryesor e nxori me të kuq pasi pa pamjet në VAR. Një gjest i dhunshëm është konsideruar në Spanjë veprimi i “pleshtit”.https://platform.twitter.com/embed/index.html?dnt=false&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1350973751148613635&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fabcnews.al%2Fi-kuqi-i-pare-me-barcelonen-shuplaka-pritet-ti-kushtoje-leo-messit%2F&theme=light&widgetsVersion=ed20a2b%3A1601588405575&width=550px

Marca raporton se ylli argjentinas pritet të pezullohet me 4 ndeshje. Ndërkohë, kjo ishte hera e parë që Messi ndëshkohet me karton të kuq me Barcelonën.

Kartoni i parë i kuq daton me gushtin e largët të vitit 2005, kur goleadori i njohur debutonte me kombëtaren e Argjentinës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments