No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Chiellini: Interi na dominoi plotësisht

Chiellini: Interi na dominoi plotësisht

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka folur për betejën e humbur ndaj Interit me rezultat 2-0 ku skuadra e Antonio Contes e dominoi takimin gjatë gjithë 90 minutave.

Arturo Vidal dhe Nicolo Barella realizuan golat për Interin derisa Juventusi nuk arriti asnjëherë që të rrezikonte seriozisht portën e kundërshtarit.

“Ju mund të bëni të gjitha përgatitjet dhe testet që dëshironi, por ka të bëjë me vënien në veprim të saj. Ne nuk fituam një duel të vetëm në fushë sot, Interi e dëshironte më shumë dhe meritonte fitoren, ”tha Chiellini për “Sky Sport Italia”.

“Është një goditje, por nuk duhet të jetë një goditje nokauti, sepse ne kemi kohën për ta kompensuar atë dhe një rrugë të gjatë për të bërë këtë sezon, duke filluar nga dita e Mërkurë kundër Napolit në Superkupën e Italisë. Për fat të mirë, ne po luajmë përsëri brenda tre ditësh, kështu që mund ta lëmë pas vetes dhe të përqendrohemi në fitimin e trofeut të parë të fushatës. ”

Chiellini pati një betejë mjaft të fortë me Romelu Lukakun, megjithëse ishte një luftë e pastër dhe e ndershme.”

“Lukaku është një sulmues tepër fizik, ju duhet të përdorni tërë trupin tuaj për ta mbyllur atë. Ne arritëm ta kufizonim, por jo ta neutralizonim plotësisht. Të gjitha ndeshjet përfundojnë me disa mavijosje dhe kjo nuk ndryshon. ”, tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Koronavirusi “ngujon” Interin, Conte anulon konferencën për shtyp

Pas pesë rasteve të pozitivitetit me Coronavirus tek Interi, që përfshinin Marotta, Ausilio, Antonello, avokati Capellini dhe një anëtar të stafit, trajneri Antonio Conte...

LeBron i kundërpërgjigjet ashpër suedezit të Milanit, “hap zjarr” ndaj Ibrës

LeBron James ka kundërshtuar pretendimin e Zlatan Ibrahimovic se sportistë si ai duhet ta mbajnë larg politikën. Sulmuesi i Milanit e thumboi ikonën e...

Recent Comments