No menu items!
Ballina KRYESORE U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin e parë të Kupës së Kosovës.

Në këtë rreth të garave marrin pjesë vetëm ekipet e Ligës së Parë, derisa ndeshjet do të zhvillohen më datë 5/7 shkurt.

Shtatë ndeshje do të luhen në këtë raund, teksa në tjetrin garës i bashkangjiten edhe skuadrat nga Superliga.

Rreth i parë

FC Vjeshta-FC Obiliqi
FC Fidacom-FC Rahoveci 2019
FC Vitia-FC Kastrioti
FC Vjosa-FC Perlepnica
KFS Rahoveci-FC Mitrovica
FC F.Vraniqi-FC Jetoni
FC Albaniku-FC Varoshi

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Llapi zbret Ballkanin nga froni

Llapi ia ka pamundësuar vazhdimin e kryesimit të kampionatit nga Ballkani. Fitorja e të dielës e ka vendosur Dritën në vendin e parë.  Llapi e ka...

Recent Comments