No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ish-mbrojtësi dardan i bashkohet Gjilanit, por klubi ende nuk e ka zyrtarizuar

Ish-mbrojtësi dardan i bashkohet Gjilanit, por klubi ende nuk e ka zyrtarizuar

Sport Club “Gjilani” është vendosur në bregdetin e Durrësit, me ç’rast po vijon fazën përgatitore para stinorit pranveror të kampionatit.

Së bashku me skuadrën kanë udhëtuar edhe mbrojtësi Ardin Dallku dhe mesfushori Qëndrim Dautaj, të cilët janë bashkuar me skuadrën dhe përkohësisht janë veshur ‘kuqebardh’, raporton Gazetasheshi.com.

Dy futbollistët janë vënë në dispozicion të kryetrajnerit Bylbyl Sokoli, i cili pritet të vendos për të ardhmen e futbollistëve.

Dallku ishte pjesë e Shkëndisë së Tetovës së fundi, ndërkohë që Dautaj luajti te Vëllaznimi i Gjakovës.

Në foto Ardin Dallku dhe Qëndrim Dautaj së bashku me pjesën tjetër të skuadrës së Gjilanit

Gazeta “Sheshi” ka siguruar një imazh nga grumbullimi i ‘kuqebardhëve’ në Durrës, teksa shihen edhe dy futbollistët e ardhur së fundmi.

E ardhmja e tyre do të mësohet pas përformancave që do t’i kenë në ndeshjet kontrollues në Durrës, ndërkohë që klubi po punon intensivisht për të afruar futbollistë të rinj në skuadër që do të shtonin edhe më shumë konkurrencën.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments