No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami – anëtarë, shqyrtoi rastin e klubeve në procedurë të hapur disiplinore për mos kryerje të obligimeve finaciare (pagave) ndaj lojtarëve sipas kontratave të lidhura për përiudhat e caktuara kohore deri sa ata ishin pjesë e tyre me qëllim të arritjes së një marrëveshje, andaj lidhur me rastin solli këtë:

V E N D I M

Për mbajtjen e një takimi të përbashkët të klubeve në procedurë të hapur disiplinore, lojtarëve në ankimim dhe komisionit disiplinor që do të mbahet me datë 22.01.2021 në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës duke filluar nga ora 13.00

Pjesëmarrës për këtë takim sipas vendimit;

a) Klubet duhet të përfaqësohen me nga një zyrtar të tyre kompetent të ngarkuar dhe përgjegjës për mbajtjen dhe ekzekutimin e mjeteve financiare
b) Nga ; 1( një ) lojtar në emër të grupit të ankimuesve nga klubi në procedurë të hapur disiplinore
c) Anëtaret e komisionit disiplinor të shkallës së parë.

  1. Klubet obliguese për pjesëmarrje në mbledhje; (Ferizaj, Prishtina,Dukagjini, Vushtrria, Trepça, Arberia dhe Vitia)
  2. Klubet të cilat janë në procedurë të kryerjes së obligimeve ndaj lojtarëve; (Drenica, Besa, Feronikeli, Flamurtari, dhe Llapi) , obligohen që pjesën e mbetur të borgjeve ndaj lojtarëve në ankimim ta përmbushin deri me datë ; 13.02.2021 dhe për të njejtat të dëshmojnë për komisionin disiplinor.

Prishtinë, 13.01.2021
Komisioni disiplinor; shkalla e parë, kryetari Met Çeku

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments