No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin turke. Ai që nga fillimi i këtij edicioni ka stërvitur në skuadrën turke dhe me potencialin e tij ka arritur t’i bindë drejtuesit e klubit për nënshkrimin e kontratës profesionale. Tusha para se të shkonte në Turqi ka luajtur për skuadrën Vardar nga Shkupi, derisa ka qenë vazhdimisht pjesë e ekipeve zinxhir të Kombëtares së Kosovës, U17 dhe U19. Denizlispor aktualisht është në pozitën e parafundit në elitën e futbollit turk.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

“The Reds” marrin humbjen e gjashtë radhazi në shtëpi

Liverpooli i Jurgen Klopp ka prekur fundin ditën e sotme, teksa ka regjistruar humbjen e gjashtë radhazi në “Anfield”, përballë Fulham me shifrat 0-1....

Duro: Ishte penallti, rregullat e thonë qartë!

Drita e ka fituar derbin e xhiros së 23-të të Superligës, duke e mposhtur Feronikelin si mysafir 1:0. Golin...

Nuhiu: U përqendruam në kundërsulme dhe në fund u shpërblyem

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, është shprehur i lumtur me fitoren e arritur ndaj Feronikelit. Trajneri nga Maqedonia e...

Dramë në Drenas, Alidema e rikthen Dritën në pozitën e parë

Festim Alidema ka shënuar një supergol në minutën e 5-të të kohës shtesë, duke ia sjellë Dritës një...

Recent Comments