No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Rrahmani: Objektivi është kalimi në Champions, na pret rival më i fortë

Rrahmani: Objektivi është kalimi në Champions, na pret rival më i fortë

Gaboi ndaj Udinese, por Gattusso ia dha sërish shansin dhe Amir Rrahmani ia shpërbleu këtë herë trajnerit, duke dhuruar një paraqitje të mirë në ndeshjen e Kupës ndaj Empolit në fitoren 3-2 të napolitanëve.

Pas ndeshjes, përmes së cilës Napoli shkoi në çerekfinale foli vetë kapiteni i Kosovës. Rrahmani tregoi objektivin në Serie A.

“Ndeshjet e Kupës janë të vështira, të gjithë duan të kualifikohen, por ne luajtëm një ndeshje të shkëlqyer kundër një kundërshtari me vlerë. Gattusso na tha se ishte e rëndësishme të kalonim më tej. Tani na pret një kundërshtar i fortë.

Përpiqemi të bëjmë punën tonë dhe të ecim përpara, në Serie A dhe në Kupë. Qëllimi ynë është të përfundojmë në top 4, pastaj nuk i dihet kurrë”, u shpreh Rrahmani pas ndeshjes së mbrëmshme.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero mahnitet nga ylli i Interit: Ai të masakron edhe në minutën e 95′!

Nga studiot e Sky Sport, Alessandro Del Piero përgëzon Interin për blerjen e Achraf Hakimi duke pasur parasysh performancën e tij me Juventusin dhe...

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...

Recent Comments