No menu items!
Ballina SPORTE TJERA I mbijetoi aksidentit dhe zjarrit, Grosjean tregon duart e djegura!

I mbijetoi aksidentit dhe zjarrit, Grosjean tregon duart e djegura!

Ka kaluar një muaj e gjysmë nga ai aksident i frikshëm në garën e Bahrein në Formula 1, kur makina Haas e Romain Grosjean u nda në mes dhe përfundoi në flakë. Pas 28 sekondash mes flakëve, piloti francez doli nga makina e tij si “Terminatori”, për fat pa dëmtime të rënda.

Vetëm duart kishin pësuar dëmtime të lehta dhe gjatë kësaj periudhe, pas një operacioni, ato kanë qenë të fashuara. Ish-piloti (aktualisht Grosjean nuk ka një kontratë) ka hequr fashon që ka patur në duart e dëmtuara. Më pas, ai ka publikuar një foto të gjendjes së duarve.

Në dorën e majtë duken ende shenjat e atij aksidenti të frikshëm, por për fat të mirë gjendja është në përmirësim. Një lajm i mirë që i jep shpresë Grosjean të rikthehet në garojë një ditë. Pas aksidentit, piloti nuk mori pjesë në dy garat e fundit sezonale të vitit të kaluar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...

Chiellini: Interi na dominoi plotësisht

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka folur për betejën e humbur ndaj Interit me rezultat 2-0 ku skuadra e Antonio Contes e...

Recent Comments