No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Barça vuan pa Messin, e siguron finalen e Superkupës vetëm pas penalltive

Barça vuan pa Messin, e siguron finalen e Superkupës vetëm pas penalltive

Barcelona është kualifikuar në finalen e Superkupës së Spanjës pasi ka eliminuar me penallti Real Sociedad.

Katalansit kanë vuajtur mungesën e Leo Messi-t, i cili nuk ka qenë në dispozicion për shkak dëmtimi.

Takimi i luajtur në Cordoba është zhbllokuar në minutën e 39-të nga De Jong, ndërsa Sociedad ka barazuar në minutën e 51-të me një penallti të Oyarzabal.

Pasi edhe koha shtesë është mbyllur në barazim, dy skuadrat i janë drejtuar pikës së bardhë të penalltive.

Marc-Andre Ter Stegen ka bërë dy pritje, ndërsa Puig ka realizuar penalltinë që i ka dhuruar Barcelona-s finalen.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero mahnitet nga ylli i Interit: Ai të masakron edhe në minutën e 95′!

Nga studiot e Sky Sport, Alessandro Del Piero përgëzon Interin për blerjen e Achraf Hakimi duke pasur parasysh performancën e tij me Juventusin dhe...

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...

Recent Comments