No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Liria godet në merkato, prezanton 6 prurjet e para

Liria godet në merkato, prezanton 6 prurjet e para

FC Liria ka prezantuar gjashtë prurjet e reja në skuadër gjatë afatit kalimtar të janarit.

Skuadra prizrenase ka rikthyer në radhët e veta portierin Armend Rugji, si dhe mesfushorin Roni Gashi e sulmuesin Liridon Fetahajn që së fundmi ishin pjesë e Ballkanit.

Ndërkohë që janë përforcuar me futbollistët Martin Kovachev, Miljan Vlaisavljeviç, dhe Borislav Bladzhiyski.

Gjithashtu, marrëveshjen e ka vazhduar edhe futbollisti Albin Berisha, i cili është i huazuar nga FC Ballkanit.

“Pritet që ditët në vijim të vijnë një qendër sulmues dhe një mbrojtës”, ka thënë kryetari Qemal Krasniqi, me rastin e prezantimit të këtyre futbollistëve.

Liria nga 7 janari ka nis fazën e përgatitjeve për stinorin pranveror. Nga fundi muajit, Liria udhëton më Durrës, në përgatitje dy javore.

Nga klubi me marrëveshje janë liruar Diar Mustafa, Egzon Krasniqi, Blazho Igumanoviq, Ardian Hoti dhe Jetlir Berisha (i huazuar te FC Prizreni).

Ndihmës të kryetrajneri Naxhi Shensojit janë emëruar Bedredin Gjinali, Blerim Zherka (trajner i portierëve) dhe Fatih Karahoda, trajner kondicional.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...

Recent Comments