No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR UEFA ia ndalon transferimet Ballkanit, portieri Rexhepi rikthehet te Shkëndija

UEFA ia ndalon transferimet Ballkanit, portieri Rexhepi rikthehet te Shkëndija

Shkëndija e Tetovës kishte pranuar ta lëshojë portierin e talentuar Bekim Rexhepin si huazim për të ndihmuar Ballkanin e Suharekës, por një problem i papritur administrativ ka prishur gjithçka.

Siç raporton mediumi maqedonas Infosport, ekipi nga Suhareka për momentin nuk mund të regjistrojë futbollistë në merkato për shkak të një ndalese të vendosur nga UEFA në sistemin për realizim të lëvizjeve (TMS – Transfer matching system). 

Ky ‘ban’ në merkato ka detyruar portierin të kthehet në Tetovë dhe të vijojë përgatitjet me klubin e tij Shkëndijën, ndërsa Ballkani përveç kërkimit të një portieri tjetër do të duhet të punojë edhe në heqjen e ndalesës për transferime.

Pas përfundimit të stinorit vjeshtor, Ballkani renditet në vendin e dytë me 38 pikë, tri më pak se Drita.

Suharekasit gjithashtu caktuan Bledi Shkëmbin si trajner të ri, duke e shkarkuar Ismet Munishin. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments