No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ish-futbollistja merr drejtimin e Mitrovicës

Ish-futbollistja merr drejtimin e Mitrovicës

Klubi i Futbollit të Femrave “Mitrovica” ka zyrtarizuar si trajnere, Suada Jasharin.

Këtë lajm klubi nga Mitrovica e ka konfimuar përmes rrjetit social “Facebook”. Teksa ka theksuar se pas disa bisedave i’a kanë besuar pozitën e trajnerës ish-futbollistës dhe tani trajnere e Mitrovicës, Suada Jashari.

Skuadra e Mitrovicës gjithashtu ka njoftuar se do të ketë ndryshime edhe në stafin e ri por edhe në fondin e futbollistëve.

Postimi i Mitrovicës, pa ndërhyrje:

“Pas disa bisedave disa javore e deri tek takimi i fundit që kryesia e klubit e ka zhvilluar me futbollisten e deritanishme të klubit tonë Suada Jasharin , arritëm në përfundim që prej tash e tutje po të njëjtës të i’a besojm poziten e trajnerës në klubin Kff Mitrovica.

Suada gëzon një përvojë të madhe në futbollin femëror si në Kosovë ashtu edhe jashtë Kosovës.

Me stafin e ri të trajnerave dhe me fondin e futbollisteve që ka klubi ynë,besojm shumë në rezultate pozitive edhe në vitet e ardhshme. Na prift e mbara”, thuhet në njoftimin Mitrovicës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Recent Comments