No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Tovërlani: Klubet me traditë duhet të privatizohen!

Tovërlani: Klubet me traditë duhet të privatizohen!

Administratori i ri i Vëllaznimit, Edi Luzha ka konfirmuar se klubi gjakovar do të privatizohet shumë shpejtë nga disa investitorë.

Por, gjendjen momentale dhe “llafet e privatizimeve” i ka komentuar edhe trajneri më i trofeshëm kosovar, Afrim Tovërlani.

“Toki” thotë se klubet si Vëllaznimi duhet të privatizohen.

“Klubet me traditë duhet të privatizohen, nuk mund ta mbajnë veten, si Vëllaznimi, Liria e klubet tjera. Vëllaznimin nuk mund ta mbajë vetëm Gjakova”, ka deklaruar “Toki” në “Dueli Sportiv”.

“Vëllaznimin nuk e mban emri, por duhet të vijnë investitorë të rinjë”, tregoi ai.

“Që gjashtë vite janë llafet e njejta, shpresojmë të finalizohet kjo punë”, shtoi trajneri më i trofeshëm kosovar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments