No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Superndeshje në 1/8 e finales së Kupës së Kosovës

Superndeshje në 1/8 e finales së Kupës së Kosovës

Sot në ambientet e stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë në praninë e Komisionit të Garave dhe përfaqësuesve të klubeve është bërë tërheqja e shortit për 1/8 e finales së Kupës së Kosovës. Fati deshi që në këtë fazë të ketë përballje shumë të forta, ku pa dyshim veçohen ndeshjet Prishtina – Drita dhe Llapi – Ballkani. Ndeshjet e këtij rrethi do të zhvillohen më 10 shkurt.

Çiftet e 1/8 së finales
A&N – Flamurtari
Llapi – Ballkani
Trepça ‘89 – Ferizaj
Drenica – Ulpiana
Dukagjini – 2 Korriku
Istogu – Gjilani
Prishtina – Drita
Arbëria – Feronikeli

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments