No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sokoli komenton largimin e futbollistëve nga Gjilani

Sokoli komenton largimin e futbollistëve nga Gjilani

Bylbyl Sokoli e ka komentuar punën e skuadrave kosovare në këtë afat kalimtar dimëror.

Klubet kosovare kanë nisur me përforcime dhe largime të futbollistëve këtë muaj, raporton “Zeri.info”.

Trajneri i Gjilanit në mes të tjerash ka komentuar edhe dy largimet nga skuadra e tij – Erlis Frashëri dhe Jackson Ferreira.

“Erlisi është një futbollist cilësor dhe ka bërë shumë për klubin, por ka pasur ofertë më të mirë dhe jemi pajtuar ta lirojmë”, ka deklaruar Sokoli në “Dueli Sportiv”.

“Ndërkaq, Ferreira ka qenë i padisiplinuar, ka munguar në stërvitje si dhe në ndeshjen e fundit në stinorin vjeshtor në Superligë ka marrë karton të kuq”, tregoi “Profa”.

“Neve na mungon një mesfushor ofanziv dhe një mbrojtës anësor, ky është synimi ynë”, shtoi Sokoli

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments