No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Luzha:Gjakova është me fat që e ka Lorik Canën

Luzha:Gjakova është me fat që e ka Lorik Canën

Vëllaznimi i Gjakovës që nga dita e sotme është bërë me administrator të ri.

Klubi me traditë të madhe në futbollin kosovar ka emëruar Edi Luzhën në postin e Edi Luzhës gjatë ditës së sotme.

Luzha ka synime të mëdha, derisa dëshiron të bëjë një riorganizim, teksa thotë se klubi do të privatizohet.

“Unë po mundohem me bë një riorganizim, historia e klubit të Vëllaznimit nuk fillon me mua”, ka thënë Luzha në “Dueli Sportiv”.

“Kemi pasur gjithmonë synime, Vëllaznimi është në çdo shtëpi në Gjakovë. Kemi fat që Gjakova e ka Lorik Cana, i cili dëshiron me miqtë e tij ta privatizojë klubin”, tregoi ai.

“Klubi ynë ka histori, ne edhe në ish-Jugosllavi kemi luajtur me fanellat kuq e zi. Vëllaznimi po bëhet gati për privatizim. Janë katër investitorë që duan ta blejnë klubin – dy nga jashtë dhe dy vendorë”, shtoi Edi Luzha.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments