No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zidane: Nuk duhej luajtur ndeshja me Osasunën, s’ishte futboll

Zidane: Nuk duhej luajtur ndeshja me Osasunën, s’ishte futboll

Real Madridi nuk shkoi më shumë se një barazim 0-0 kundër Osasunas. Trajneri Zinedine Zidane u shfaq mjaft i nervozuar në konferencën për shtyp, pasi e theksoi se “Los Blancos” u detyruan të luajnë.

Reshjet e borës ishin të pranishme gjatë ndeshjes ndaj Osasunas. Reali pati probleme dhe me uljen, pasi fluturuan rreth 3 orë para se avioni i tyre do të ulej në aeroport.

“Gabim i madh që me udhëtimin, duke pritur pafund në avion. Gabim, gabim, gabim! Bëmë atë që mundëm në fushë, por ajo nuk ishte një ndeshje futbolli. Ishin kushte shumë të vështira.

“Tani nuk e dimë as kur do kthehemi në Madrid (aeroporti i Madridit është i mbyllur). Në fund të fundit të tilla ishin kushtet, ky është futbolli, në fakt jo sepse kjo nuk ishte ndeshje futbolli (qesh).

“Tani të rezistojmë dhe të harrojmë këtë që ndodhi, duhet të përqendrohemi te ndeshja e radhës (të mërkurën ndaj Athletic Bilbao). E luajtëm këtë ndeshje sepse ishim të urdhëruar ta bënim dhe në fund të gjithë e pamë se në çfarë kushtesh u zhvillua gjithçka.

“Ju mund të mendoni se këto janë justifikimet tona, por nuk janë. Njerëzit duan të shohin një ndeshje futbolli, por sot nuk ishin kushtet për të parë një të tillë. Ky është qëndrimi i gjithë skuadrës. Kaq kam për të thënë”, tha Zidane.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments