No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Vëllaznimi me administrator të përkohshëm

Vëllaznimi me administrator të përkohshëm

Klubi kuqezi nga Gjakova, Vëllaznimi, i cili po kalon në një situatë të vështirë, ka njoftuar se se ka emëruar administrator të përkohshëm për ta drejtuar klubin në këtë fazë të tranzicionit. Administrator është emëruar gazetari i ri i RTK-së, Edi Luzha. Ky emërim vjen pas takimit të disa javëve më parë në Tiranë, ku kishte qenë i pranishëm edhe Lorik Cana.

NJOFTIMI

Të dashur qytetar, dashamirës dhe tifoz të KF Vëlaznimit.

Pas një mbledhje të bordit dhe me miratim të komunës së Gjakovë dhe donatorëve të Klubit është vendosur që për të vazhduar stinorin e dytë të këtij kampionatit dhe për ta percjellur dhe drejtuar në këtë fazë tranzicioni, është emëruar z.Edi Luzha si administrator i përkoheshëm.

Qëllimet e pjesës së mbetur të këtij stinori 2020-2021 janë vazhdimsia e kampionatit në kushte sa më efektive, dhe shoqërimi i klubit deri në pritje të një projekti të ri në perfundim të ketij stinori.

Me dashuri dhe respekte

KF Vëllaznimi

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments