No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ferizaj nis përgatitjet, por e pranon se është në krizë

Ferizaj nis përgatitjet, por e pranon se është në krizë

KF Ferizaj ka filluar përgatitjet për stinorin pranveror.

Pavarësisht se në krizë të madhe financiare, “Ujqit” e mbyllën stinorin vjeshtor në pozitë solide dhe me rezultate shumë të mira.

Skuadra ka filluar të stërvitet në një nga fushat e mbyllura të qytetit, teksa përmes faqes zyrtare kanë treguar se gjendja në klub nuk është aspak e mirë dhe kanë konfirmuar largimin e Haxhajt.

Postimi i plotë:

Skuadra jonë fillojë stërvitjet për sezonin pranveror.

Klubi ynë ka filluar stërvitjet me trajnerin Burim Çerkinin për sezonin pranveror, ku shumica e futbollistëve ishin te ri

Skuadra jonë eshte duke biseduar edhe me disa futbollistë tjerë për t’i transferuar në Ferizaj, ndërsa prej klubit eshte larguar Adnan Haxhaj. Futbollistët tjerë janë në bisedime me klubin për të vazhduar por gjendja ne klub nuk ështe aspaket e mire.

Shpresojmë që të kemi një ri-organizim më të mirë dhe të rikthehemi në Superligë, pasi që ky klub, ky qytet dhe tifozët nuk e meritojnë këtë gjendje.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments