No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dramë në Olimpico, Roma-Inter mbyllet pa fitues - gëzohet Milani

Dramë në Olimpico, Roma-Inter mbyllet pa fitues – gëzohet Milani

Një ndeshje plot emocione ishte ajo ndërmjet Romës dhe Interit të mbyllur me rezultatin 2-2. Ekipi verdhekuq arriti të ndalte Interin në minutat e fundit të ndeshjes duke marrë një pikë që gëzon ekipin e Milanit mbi të gjithë.

Sfida nisi mirë për vendasit që gjetën golin me anë të Pellegrinit. Një aksion i mirë i vendasve që u konkretizua me gol nga gjuajtja nga distanca e lojtarit që mposhti Handanvoicin për 1-0.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e Romës, por Skriniar barazoi në të 55′. Ai shënoi me kokë i harruar i vetëm në portë. Miqtë gjeten dhe golin e dytë me Hakim për 1-2. Një gol mjaft i bukur nga ana e marokenit që gjeti trekëndëshin e portës.

U mendua se zikaltrit e Contes do të merrnin një fitore me vlera, por Mancini në të 86′ dërgoi topin në rrjetë për 2-2. Një gol i çuditshëm që u konkretizua nga ana e lojtarit të Romës. Sfida u mbyll 2-2 dhe Milani buzëqesh se krijon një shkëputje prej 3 pikësh tashmë me zikaltrit. Roma mbetet në vendin e tretë me 34 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero mahnitet nga ylli i Interit: Ai të masakron edhe në minutën e 95′!

Nga studiot e Sky Sport, Alessandro Del Piero përgëzon Interin për blerjen e Achraf Hakimi duke pasur parasysh performancën e tij me Juventusin dhe...

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...

Recent Comments