No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Barcelona s’ndalet, Messi dhe Griezmann dhurojnë show

Barcelona s’ndalet, Messi dhe Griezmann dhurojnë show

Kur Messi është në formë, Barcelona nuk ndalet. Kur Messi dhe Griezmann janë në formë, Barca është e pathyeshme. Ekipi katalanas fitoi me rezultatin 0-4 në transfertë kundër Grandas me dy golat e argjentinasit dhe dy golëshin e francezit.

Ndeshja nisi mirë me Griezmann që dërgoi topin në rrjetë në minutën e 12′ pas një pasimi të Busquets për 1-0. Skenën e mori Messi më pas me dy golat e tij njërin më të bukur se tjetrin, ndërsa pjesa e parë u mbylll 3-0.

Pjesa e dytë nuk dhuroi shumë përveç golit të katërt të Griezmanit. Francezi dërgoi topin në rrjetë pas pasimit të Dembelesë. Barcelona e ka nisur mirë vitin sepse merr fitoren e dytë radhazi. Katalanasit afrohen më shumë me Realin dhe Atleticon, në pritje të sfidave të tyre.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...

Chiellini: Interi na dominoi plotësisht

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka folur për betejën e humbur ndaj Interit me rezultat 2-0 ku skuadra e Antonio Contes e...

Recent Comments