No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zidane mund të mos niset me ekipin drejt Superkupës në Pamplona!

Zidane mund të mos niset me ekipin drejt Superkupës në Pamplona!

Real Madrid mund të udhëtojë në Pamplona pa Zinedine Zidane. Trajneri francez po pret rezultatin e testit PCR, pasi ka qenë në kontakt me një person që ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Zidane, sipas raporteve nga La Sexta, doli negativ për antigjenikun por pret rezultatin e testit të dytë deri mbrëmjen e sotme.

Klubi synon të presë por do të jetë gjithashtu e përshtatshme të dihet vendimi i La Liga, i cili me protokoll mund të ndalojë trajnerin të udhëtojë.

Sipas La Liga, në fakt, edhe nëse personi në fjalë do të ishte PCR negativ, ai duhet të presë tre ditë para se t’i nënshtrohet një testi të ri.

Vetëm atëherë ai mund të kthehej në punë me pjesën tjetër të ekipit, por shumë varet nga kontakti i fundit që ai kishte me pozitivin.

Me pak fjalë, sipas të gjitha gjasave Zidane nuk do të jetë në stol kundër Osasuna dhe tani është në izolim. Real mund të drejtohet nga i dyti, David Bettoni.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...

Chiellini: Interi na dominoi plotësisht

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka folur për betejën e humbur ndaj Interit me rezultat 2-0 ku skuadra e Antonio Contes e...

Recent Comments