No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Një tjetër titullar i Milanit dëmtohet dhe rrezikon ndeshjen e fundjavës!

Një tjetër titullar i Milanit dëmtohet dhe rrezikon ndeshjen e fundjavës!

Problemet te Milani duken sikur nuk kanë fund! Stefano Pioli u desh që të eksperimentonte ndaj Juventusit duke futur Calabrian si mesfushor qendre pasi 7 mungesa nuk janë pak.

Por, nëse Tonali rikthehet pas skualifikimit të marrë si pasojë e të kuqit, Hakan Calhanoglu mund të humbasë ndeshjen ndaj Torinos.

Turku, që e mbylli ndeshjen me Juventusin duke çaluar pak, sipas asaj që raportohet nga mediat e ndryshme italiane, ka pasur një problem të vogël në kavilje, një enjtje si pasojë e lojës.

Përjashtohet një mikrofrakturë për momentin, por rrezikon që të mungojë ndaj Torinos, të shtunën në “San Siro”. Gjendja e tij do të vlerësohet në 24-48 orët në vazhdim.

Sigurisht, nëse do të mungonte, do të ishte një tjetër goditje e madhe për kuqezinjtë, duke parë se ndaj Juventusit mungonin 7 futbollistë dhe nëse Calha i shtohet listës, pavarësisht rikthimit të Tonalit pas skualifikimit, do të ishin po shtatë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero mahnitet nga ylli i Interit: Ai të masakron edhe në minutën e 95′!

Nga studiot e Sky Sport, Alessandro Del Piero përgëzon Interin për blerjen e Achraf Hakimi duke pasur parasysh performancën e tij me Juventusin dhe...

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...

Recent Comments