No menu items!
Ballina KRYESORE Vreshtarët vazhdojnë me formë të mirë, mundin ‘Xehetarët’

Vreshtarët vazhdojnë me formë të mirë, mundin ‘Xehetarët’

Rahoveci ka shënuar fitore ndaj Trepçës në udhëtim me rezultat 67:81 (14:26, 16:23, 23:14, 14:18), në kuadër të javës së 13-të në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll.

Vreshtarët e nisën ndeshjen më mirë, duke fituar çerekun e parë 14:26, derisa me lojë të mirë vazhduan edhe në periudhën e dytë, 16:23, duke shkuar në pushim me shifrat 30:49.

Vendasit e nisën më mirë pjesën e dytë, përkatësisht periodën e tretë 23:14, megjithatë, në 10 minutat e fundit, rahovecasit fituan 14:18, për të triumfuar në fund 67:81.

Te Trepça u dalluan Erving Robert me 25 pikë e gjashtë asistime dhe Staphon Javonnie me 11 pikë e 18 kërcime, kurse te Rahoveci u dalluan Isaiah Traylor me 25 pikë e gjashtë kërcime, Marvin Jones me 19 pikë e gjashtë kërcime dhe Alban Veseli me 17 pikë e gjashtë kërcime.

Trepça ka dy fitore dhe 11 humbje, kurse Rahoveci 10 fitore dhe tri humbje.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments