No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Zyrtare: Prishtina bënë goditjen e parë, transferon portierin e talentuar

Zyrtare: Prishtina bënë goditjen e parë, transferon portierin e talentuar

Portieri me shtatin 191 cm, Ardit Nika, rikthehet në Prishtinë pas dy vjetësh qëndrim si portier i parë i Flamurtarit. Lajmi sapo është zyrtarizuar nga skuadra e kryeqytetit.

“Besoj shumë se jam duke bërë zgjidhjen e duhur me rikthimin tim te Prishtina. Besoj se mund t’i arrijë ambiciet të cilat i kam, që do të thotë se pretendoj që mos të lëviz nga skuadra. Kam besim të plotë se me angazhim maksimal do t’ia arrij të jem portier i parë i skuadrës. Jam i ri, koha është në favorin tim, jam në klubin e duhur, në klubin më të madh në vend dhe me mbetët të punoj shumë dhe të dëshmoj cilësitë që kam”, ka thënë Nika.

Nika ishte ftuar edhe në ndeshjen e Evropa Ligës kur Prishtina grumbulloi lojtarë nga të gjitha skuadrat e tjera të Superligës përshkak të problemeve me Covid-19.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments