No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Solskjaer reagon ndaj gjermanit: Klopp tenton të na vërë arbitrat kundër

Solskjaer reagon ndaj gjermanit: Klopp tenton të na vërë arbitrat kundër

Unë di vetëm se Manchester United ka pasur më shumë penallti në dy vitet e fundit se ne në pesë vite e gjysmë“, u shpreh Jurgen Klopp pas humbjes 1-0 që pësoi Liverpool në fushën e Southampton të hënë në mbrëmje.

Një deklaratë që nuk është pritur aspak mirë në kampin e “Djajve të Kuq”, teksa e menjëhershme ka qenë përgjigja e Ole Gunnar Solskjaer. Trajneri i United ka reaguar në lidhje me komentin e homologut gjerman.

Nëse ata duan të harxhojnë kohë duke u marrë me rastet e faulleve në zonë, le ta bëjnë. Unë nuk kam ndërmend të merrem me një gjë të tillë. S’e di pse merren me deklarata të tilla, mbase prej faktit që një gjë e tullë funksionoi me Lampard sezonin e kaluar në gjysmëfinalen e FA Cup.

Ndoshta kjo është një mënyrë që Klopp ka zgjedhur të ndikojë që arbitrat të kthehen kundër nesh. Nuk e di, por nuk më intereson aspak të them të drejtën“, thekson trajneri norvegjez i Manchester United.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments