No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ozil arrin akordin me klubin e njohur, mbetet në Evropë

Ozil arrin akordin me klubin e njohur, mbetet në Evropë

Mesut Ozil do të largohet nga Arsenali këtë muaj. Fantazisti gjerman me origjinë turke, po negocion prej ditësh me DC United, klubin amerikan që garon në MLS.

Gjithsesi, 32-vjeçarin pritet ta shohim në kampionatin turk. Gazetari i A Spor, Ahmet Selim Kul raporton se Ozil ka arritur akordin me Fenerbahce.

Lojtari ofensiv do të firmosë një kontratë 3.5-vjeçare me klubin e njohur nga Stambolli. Palët kanë rënë dakord dhe shumë shpejt pritet të vijë zyrtarizimi.

Një lajm i tillë ka krijuar entuziazëm te tifozët e zjarrtë të Fenerbahces, ekipit ku luajti edhe Vedat Muriqi sezonin e kaluar. Ardhja e Ozil po pritet me padurim në kryeqytetin turk. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Recent Comments