No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Milani merr goditjen e rëndë para Juventusit, dy kuqezinj me Covid-19

Milani merr goditjen e rëndë para Juventusit, dy kuqezinj me Covid-19

Milani merr një goditje të madhe ditën e supersfidës kundër Juventusit, pasi Ante Rebic dhe Rade Krunic kanë dalë të dy pozitivë me koronavirus. Kjo përplasje e shumëpritur e Serie A tashmë është mbështjellë me telashe, pasi bardhezinjtë konfirmuan dje se të dy, Alex Sandro dhe Juan Cuadrado, kanë rezultuar pozitivë për COVID-19.

Më pas u raportua nga “Corriere di Torino” se autoritetet lokale shëndetësore, nëse do të gjendeshin raste të tjera pozitive dhe kishte prova të një shpërthimi të pakontrolluar brenda ekipit bardhezi, do ta bllokonin udhëtimin e Juventusit për në Milano. Në fakt, tamponët e radhës nuk kanë konfirmuar të infektuar të tjerë në kampin e kampionëve të Italisë, ndaj ata do të jenë sonte në “San Siro”.

Ndërkohë, Milani ka konfirmuar në faqen e vet zyrtare se Rebić dhe Krunić rezultuan pozitivë, pas tamponit të kryer dje. Lojtarët janë asimptomatikë dhe kanë nisur izolimin në shtëpi. Sot i janë nënshtruar një tamponi të dytë kontrolli. Autoritetet shëndetësore u informuan menjëherë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments