No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventusi e gjunjëzon Milanin pas 27 ndeshjeve

Juventusi e gjunjëzon Milanin pas 27 ndeshjeve

Juventusi thyen Milanin dhe e bën në një ndeshje ku vetëm fitorja mund ta kthente në garë për titullin kampion. Skuadra e Pirlos fiton 3-1 në “San Siro” dhe prish kështu ecurinë prej 27 ndeshjesh radhazi pa humbje në kampionat të ekipit të Piolit, që me shumë mungesa, nuk ia ka dalë të ballafaqohet me bardhezinjtë deri në fund…

Diferencën e  bëri jo Ronaldo por Federico Chiesa, i magjishëm me dy golat e tij, por sigurisht edhe zëvendësimet në pjesën e dytë i dhanë freski lojës së Juventusit.

Ndeshja nisi me dominim bardhezi dhe erdhi goli i Chiesa, pas asistit të Dybala me thembër. Më pas ishte barazimi i Milanit me Calabria në fund të pjesës së parë.

Në pjesën e dytë, Juventusi gjeti golin sërish me Chiesa dhe McKennea e mbylli në 3-1. Milani vazhdon të kryesojë por Juventusi ngjitet dhe tashmë mund të rikthehet në garën titull.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Recent Comments